Кулминираше атмосферата на втората вечер од „Пивофест 2018“

Со моќниот настап на ВАН ГОГ, составот кој ја размрда прилепската публиката, започна втората вечер од фестивалот на пивото и скарата. Прилепчани во еден...

Ди џеј Мозел и Дарио очекуваат одлична забава на „Пивофест 2018“

Ди џеј Мозел, за чијшто музички избор вечерва е резервиран последниот дел од музичката понуда на „Пивофест 2018“, на средбата со новинарите, што се...

Камперите презадоволни од организацијата и од добрата забава на „Пивофест 2018“

И годинава, Паркот на револуцијата е средиште каде што луѓето со авантуристички дух за време на „Пивофест“ овде се релаксираат,  и уживаат во добрата...

Првата фестивалска вечер помина во одлична атмосфера

Градоначалникот Илија Јованоски,  заедно со водителите Јана Серафимова и Ненад Георгиевски на денешната прес конференција пренесувајќи ги импресиите од првата фестивалска вечер, поделувајќи го...

Со одлична музичка понуда почна „Пивофест 2018“

Прилеп ги отвори вратите за љубителите на ладното пиво и вкусната скара.  Прогласувајќи го годинешното 16-то издание на „Пивофест“ за отворено, градоначалникот Илија Јованоски...

„Изнесените наводи од ВМРО-ДПМНЕ се срамна манипулација“

„Ексдиректорот Пецо Димоски го остави претпријатието во огромни финансиски долгови, без ниту еден денар на сметката, со неисплатена плата на вработените, со огромни долгови...

Пристигнаа првите кампери на Паркот на револуцијата

Љубителите на пивофестовските забави со авантуристички дух, кои по традиција доаѓаат во Прилеп, веќе се сместени во Паркот на револуцијата. Од ЈКП „Комуналец“ преземени се...

Прилеп ги отвора вратите на „Пивофест 2018“

Подготвен, сигурен и безбеден, Прилеп ги одбројува последните часови пред почетокот на „Пивофест 2018“. Сите институции што учествуваат во подготовката и организацијата на фестивалот,...

Градоначалникот Јованоски оствари средба со фудбалската ѕвезда Несторовски

Иднината на фудбалот во Прилеп и Македонија, беа тема на денешната средба во Општина Прилеп, на градоначалникот Илија Јованоски со прилепскиот интернационалец и македонски...

ЈКП „Комуналец“ со препораки за време на фестивалот на пивото и скарата

По пресрет на 16-от по ред „Пивофест 2018“, сите служби се на располагање во наредните четири фестивалски дена. ЈКП „Комуналец“  издаде согласност  за поставување...