Општина Прилеп се вклучува во еко акцијата „Час на планетата Земја“

Денеска на плоштадот во центарот на градот, Општина Прилеп имаше свој штанд како најава на еко-акцијата „Час на планетата Земја“. На граѓанките и граѓаните...

Општинскиот буџет во неликвидна состојба, но нема да има застој во...

Со едногласна одлука, членовите на општинскиот Совет на денешната седница ја изгласаа Годишната сметка на ЕЛС Општина Прилеп. Советниците расправаа и за Годишниот извештај на Општина...

Четири јавни чешми во Прилепско со неисправна вода за пиење

Не е исправна водата за пиење од четири чешми на исто толку локации во Прилепско. Водата од крајпатната чешма на Плетвар, кај ресторанот „Че“, од јавните...
2,053фановиСледете не!
112ПретплатнициПретплатете се