Граѓаните на Прилеп излегоа и го прославија историскиот успех на Македонија на пат во...

Граѓаните на Прилеп синоќа масовно излегоа и го прославија историскиот успех на нашата земја, која што доби покана за членство во НАТО и датум...

Откриено спомен обележје на загинатиот припадник на ЕСЗ „Тигар“, Ненад Серафимоски

Во паркот пред Основниот суд, денеска беше откриено спомен обележје во чест на загинатиот припадник на Единицата за специјални задачи „Тигар“, кој животот го...

Четвртата фестивалска вечер во ритамот на Милица Тодоровиќ и Шабан Шаулиќ

Помина уште една фестивалска вечер во знакот на добрата музика, вкусната скара и ладното пиво. Посетителите уживаа во богатата музичка програма. Организаторите се задоволни...

„Пивофест 2018“ – трета вечер за паметење

Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови од...

Групата Next Time, дел од третата музичка вечер на „Пивофест 2018“

Дел од музичката понуда на третата вечер на „Пивофест 2018“, е и групата Next Time. Групата за прв пат во нивната 10 годишна кариера...

Се очекува масовна посетеност за вечерашната музичка понуда на „Пивофест 2018“

Љубителите на „Пивофест 2018“, туристи од другите градови и гости од соседните земји и пошироко,можеа да се видат на синоќешната забава, во втората фестивалска...

Прилеп вечерва ќе го слави историскиот успех, поканата на Македонија за членство во НАТО

Прилеп е еден од 15-те градови во државата, во кои денеска ќе се слави добивањето покана за членство на Македонија во НАТО, со концерти...

Кулминираше атмосферата на втората вечер од „Пивофест 2018“

Со моќниот настап на ВАН ГОГ, составот кој ја размрда прилепската публиката, започна втората вечер од фестивалот на пивото и скарата. Прилепчани во еден...

Ди џеј Мозел и Дарио очекуваат одлична забава на „Пивофест 2018“

Ди џеј Мозел, за чијшто музички избор вечерва е резервиран последниот дел од музичката понуда на „Пивофест 2018“, на средбата со новинарите, што се...

Камперите презадоволни од организацијата и од добрата забава на „Пивофест 2018“

И годинава, Паркот на револуцијата е средиште каде што луѓето со авантуристички дух за време на „Пивофест“ овде се релаксираат,  и уживаат во добрата...