Градоначалникот Јованоски ги посети дечињата од дневниот центар „Ѕуница“

По повод новогодишните празници градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски денеска го посети дневниот центар за деца со посебни потреби „Ѕуница“. На вработените и...

Новогодишна забава за првачињата од Прилеп

Градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски денеска присуствуваше на приредбата организирана за првачињата од нашиот град, по повод новогодишните празници, која што се одржа...

Резултати од вчерашните натпревари за турнирот во мал фудбал „Свети Никола“

Резултати од вчерашните натпревари на светиниколскиот турнир 27 декември ( среда ) :   СЕНИОРИ – 1/2 ФИНАЛЕ 19.30 часот “Марфил” – “Мите Транс“    4:1 20.30 часот “2006...

„Предизвик за млади истражувачи“ – јавен повик до сите основци и средношколци

Фондот за иновации и технолошки развој, заедно со Министерството за образование и наука денеска во големата сала на Општина Прилеп организираа инфо – сесија, на која што...

Градоначалникот Јованоски ги посети градинките во „Тризла“, „Аличаир“ и „Работнички“

По повод новогодишните празници градоначалникот на Општина Прилеп , Илија Јованоски, ги посети детските градинки во „Тризла“, „Аличаир“ и „Работнички“. Јованоски на дечињата и...

Прилепските советници го усвоија буџетот за 2018 година

На денешната седница Советот на Општина Прилеп го изгласа буџетот за 2018-та година, откако градоначалникот Илија Јованоски го презентираше пред советниците. Буџетот е проектиран...

Кире Спиркоски е новизбран командир на Полициска станица во Прилеп

Кире Спиркоски е избран за нов командир на Полициската станица од општа надлежност во Прилеп, на местото на досегашниот Александар Стојаноски. Советот на Општина...

Градоначалникот Јованоски најави реализација на проекти за подобрување на условите во детските градинки

Градоначалникот Илија Јованоски денеска ги посети детските градинки „Бончејца“ и „Гоце Делчев“, со цел на дечињата и на персоналот да им ги честита новогодишните...

Презентација на јавниот повик – „Предизвик за млади истражувачи“

Фондот за иновации и технолошки развој заедно со Министерството за образование и наука утре во големата сала на Општина Прилеп со почеток во 12...