Прилепчани денеска трчаа за помош и поддршка на своите сограѓани со церебрална парализа

На вечерашната рекреативна, хуманитарна трка за помош на лицата со церебрална парализа во Прилеп, учествуваа повеќе од 1.000 граѓани, кои со уплатата на котизацијата...

Николау: Му честитам на градоначалникот за овој настан!

„Сакам да му честитам на градоначалникот за овој настан. Многу накратко би сакал да кажам дека Мермерен Комбинат секогаш ги поддржува ваквите акции за...

Хафинетс: Среќен сум што 350 вработени во Гентерм ја поддржаа трката!

„Среќен сум што сум дел од оваа хуманитарна трка. Како компанија, имаме приоритет да се грижиме за децата и болните луѓе. Ова е нашата...

Јакимовска: Ќе продолжиме да помагаме како бизнис сектор, секаде каде што е потребно

„Во името на Регионалната канцеларија на Стопанската комора, се заблагодарувам на сите компании коишто го поддржаа и партиципираат на овој прекрасен настан. Не само...

Јованоски: Денеска прилепчани за прв пат заедно со хуманитарна трка помагаат за своите сограѓани...

„Денеска Општина Прилеп заедно со компаниите „Комфи Ангел“ и „Гентерм“, впрочем сите компании од Стопанската комора на Прилеп, како општествено одговорни фирми, заедно организираме...

„Трчаме заедно за лицата со церебрална парализа“

Утревечер,на 24.06.2018 (недела) со почеток во 19:30 часот, ќе се одржи рекреативно донаторската трка во должина од 5км во централното градско подрачје, под мото „Трчаме заедно...

Прилеп подготвен за почеток на „Пивофест 2018“

Од 12 до 15 јули, Прилеп по 16-ти пат ќе биде домаќин на најголемиот фестивал на пивото и скарата не само во Македонија, туку...

Фестивалот „Пеце Атанасоски“ следниот викенд на Рудина кај Долнени

На 29 и 30 јуни во Прилеп и на Рудина кај Долнени ќе се одржи 44 издание на Меѓународниот фестивал на народни инструменти и...

Советот за превенција денеска заклучи Прилеп е подготвен за безбеден „Пивофест“

Сите надлежни служби во Прилеп, градот домаќин на традиционалната манифестација „Пивофест“ се подготвени за почеток и безбедно одвивање на четиридневната журка на пиво и скара, што...

Трите столба на Планот за економски раст беа тема на денешната средба на министерката...

Мерките за поддршка на инвестициите од трите столбови на Планот за економски раст на Владата, беа тема на денешната средба на министерката без ресор, задолжена за...